Охорона здоров'я

У Святопетрівському діє сучасна амбулаторія загальної практики сімейної медицини. З 2018 року заклад працює в новому приміщенні, зручному для маленьких і дорослих пацієнтів.
Так само зручно працювати лікарям та медсестрам – кожен кабінет обладнаний новими меблями, оргтехнікою, устаткуванням, необхідним для прийомів. Створені умови для проведення первинної діагностики серцево-судинних захворювань.
Здорова людина – щаслива людина. У зв'язку з медичною реформою, яка проходить в нашій державі, ми зрозуміли, що можемо вплинути на якість надання медичних послуг, зробити їх більш доступними тут, у Святопетрівському.

У 2018 році інвестували значні кошти в поліпшення умов роботи медиків. Вдвічі збільшили площу амбулаторії – до 200 кв. м, – провели капітальний ремонт приміщення та передбачили дотримання сучасних стандартів обслуговування пацієнтів.

«Наша мета – здорова громада»

Наприклад, зробили окремі входи для дорослих і дітей. Це допомагає уникати черг і скупчення людей. Кожне фойє обладнали зручними меблями, телевізорами. Є дитячий куток та стіл для пеленання малюків.

Наша мета – здорова громада, тому всіляко заохочуємо святопетрівчан вчасно проходити обстеження, проводити профілактику захворювань. Для цього створені всі умови, і кожен мешканець має безперешкодний доступ до первинної ланки медицини.

«Маємо ідеальні умови для 6000 пацієнтів»

Я працюю у Святопетрівському 13 років, чотири із них очолюю амбулаторію. Звісно, для нас величезною подією став переїзд у нове приміщення. Щиро вдячні сільському голові Антону Овсієнку за дотримане слово. В Святопетрівському створені ідеальні умови для пацієнтів первинної ланки.

Важливо, що маємо власну лабораторію, робимо електрокардіограми. Це дає змогу проводити своєчасне діагностування захворювань. Адже правильно поставлений діагноз – це основа успішного лікування та одужання. Працюють кабінети щеплень, маніпуляцій кабінет та фізіотерапії.
Також в амбулаторії працює акушерка, яка проводить огляд пацієнток та веде вагітність. Це актуально для Святопетріського, тому що щороку збільшується кількість вагітних. А новонароджених немовлят ми відразу беремо на патронажний контроль та закріплюємо за сімейним лікарем.

Лікарям амбулаторії довіряють понад 6 тис. пацієнтів, деякі приїздять навіть із сусідніх сіл. Ми також маємо змогу оглядати хворих вдома. До наших послуг обладнаний автомобіль, придбаний за кошти районного бюджету.
Маріанна Куровська, завідувачка амбулаторії
Довідка
  • 12 медичних працівників, із них 3 сімейних лікаря,
  • 20-30 пацієнтів щодня,
  • 6000 укладених декларацій.
До речі, у попередньому приміщенні амбулаторії також проведений капітальний ремонт. Наразі це новий корпус Святопетрівської дитячої школи мистецтв.
Амбулаторія села Святопетрівське до 2018 року розташовувалася в приміщенні 100 кв. м. Частина кабінетів знаходилася на другому поверсі, що ускладнювало прийом пацієнтів. Тому сільська рада ухвалила рішення щодо власної реформи місцевої медицини.

Лише за півроку амбулаторія отримала нове приміщення, а медики – додаткові можливості дбати про здоров'я святопетрівчан. Сучасна амбулаторія – це: